A fél világot meghódította a semmiből indult kelet-európai startup, aztán jött a feketeleves

A fél világot meghódította a semmiből indult kelet-európai startup, aztán jött a feketeleves

Meg lehet-e hódítani a keleti-európai régióból a világot, úgy, hogy egy cég, a saját szektorában Európa első legalább 10 milliárd dollár értékű startupja, azaz decacornja legyen? Úgy tűnik, hogy igen. Az ötlet adott, 10 perc alatt a sarki boltból beszerezhető dolgokat házhoz szállítani. Hogy ezzel még Premier League csapat edzőmez szponzorának is lehet lenni, az már mazsola a kuglófon. Az alábbiakban a Getir történetét ismerhetik meg.

Startupok és fenntartható megoldások: mutatjuk a legizgalmasabb új technológiákat

Startupok és fenntartható megoldások: mutatjuk a legizgalmasabb új technológiákat

Kék Bolygó Start-Up Trambulin névvel indított kelet-közép-európai startup akcelerátor és mentorprogramot a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökséggel együttműködve tavaly októberben. A program keretében 12 fenntarthatóság központú startup kapott szakmai támogatást, és egyikük egy nagy lépéssel közelebb kerülhetett egy tőkebefektetés lehetőségéhez is.

Innovatív ötlettel állt elő a hazai startup verseny győztese

Szerdán este tartották a HubHub Budapest közösségi iroda első pitch versenyét, melynek során a startupok 5 perces pitchekben három témában - proptech, okos város, green living - mérték össze a tudásukat. A győztes szállodai papírmunkát és ajánlatokat okos platformra megálmodó Screbo lett.

Energetikai startupokat díjazott az MVM

Egyebek mellett parabolikus napkollektort, IORA Smart Systemet, e-zászlót gyártó vállalkozások nyerték az MVM Edison Light Up! energetikai startup idei versenyét.

Az energiaiparban is hódítanak a kis cégek: jön a startupok kora?

Szakértői jóslatok szerint az energiaipar évtizedek múlva teljesen más lesz, mint napjainkban: fontosabb szerepe lesz a zöldenergiának és teljesen más technológiák jelentik majd az alapját. Ennek a jövőnek az alakításában a folyamatosan fejlesztő nemzetközi cégóriások mellett a startupoknak is jelentős szerep jut. Megnéztük, hogy mivel foglalkoznak a 2016-os év leggyorsabban fejlődő energetikai startupjai, és hogy mi a helyzet Magyarországon.

Csak hárman indulhatnak a ma megnyílt két GINOP-pályázaton

A társadalmi célú vállalkozások ösztönzésére, valamint az infokommunikációs és távközlési startup vállalkozások piacra lépését segítő szakértői hálózat kialakításának támogatására lehet beadni a pályázatokat hétfőn a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében, együttesen 3,8 milliárd forint keretösszeggel - tájékoztatta Rákossy Balázs, a tárca európai uniós források felhasználásért felelős államtitkára az MTI-t. Fontos tudni, hogy kiemelt felhívásokról van szó, így ezeken csak a korábban kormányhatározatban nevesített intézmények nyújthatnak be támogatási igényt.

Itt az első uniós pályázat a startup cégeknek

Egy 2,5 milliárd forintos GINOP-os pályázat jelent meg, mely felhívásra kizárólag a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség, mint központi költségvetési szerv nyújthat be kérelmet. A pályázatot benyújtani 2016. január 18-tól lehetséges 1 hónapon keresztül.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
A náci Németország példája kísérti Európát - Ukrajna messze van a vereségtől
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.